Welcome

Generální partner Vltavotýnského LAKER maratonu je

Tomáš Zástěra Composites
Sedláčkova 472, 397 01 Písek
Czech Republic

Mobile: +420 603 436 319
E-mail: tomas@zastera.cz

Skype: zastera.tomas
Website: http://www.zastera.cz/en/

Facebook: www.facebook.com/ZasteraComposites

Hlavní cenou závodu je VÍCEÚČELOVÝ STABILNÍ A RYCHLÝ SPORT&FITNESS KAJAK LAKER!

K1 LAKER

VÍCEÚČELOVÝ STABILNÍ A RYCHLÝ SPORT&FITNESS KAJAK PRO KAŽDÉHO!

Vodáci používají často speciální závodní lodě, vynikající v podmínkách, pro jaké jsou stavěné,

ale jinak s řadou nevýhod: rychlostní kajak je superrychlý, ale pro většinu vodáků extrémně vratký, díky délce 520 cm a kormidlu se s ním obtížně manipuluje a peřeje nebo mělčiny se s na něm sjíždějí těžko. V zimě je v dlouhém límci chladno na kolena. Mořské kajaky jsou stabilnější, pro expeciční ježdění ve velkých vlnách na moři jistě skvělé, ale s délkou 6 metrů a hmotností 25-30 kg jsou to monstra…. Sjezdové lodě jedou zase výborně na těžkou divoké vodě, ale na hladké mají zbytečně velké paluby, do vysoké zádě se opírá boční vítr, do velmi krátkých kokpitů se velmi obtížně nasedá.

Tyto všechny zápory LAKER nemá, naopak od uvedených lodí přebírá jejich výhody. Projekt LAKERA je mimo jiné inspirován i naším úspěšným hybridním sjezd/ rychlostním speciálem na říční maratony WAVE MASTER viz foto Maraton Krumlov 2015. WM je ovšem vratký kajak 520 cm délky, bez kormidla neovladatelný a jednoduchý sportovní kajak pro vodáckou veřejnost to není. Myšlenka vytvořit takovouto lodˇ vychází z 40 let zkušeností

se závodní kanoistikou rychlost i sjezd a 26 lety prodeje a tvorby lodí pro závodníky i pro sport&fitness pádlaře.

LAKER vychází z naší úspěšné nízké sjezdové lodi LIZARD. Límec LAKERA je ovšem vzadu níže a s 66 cm délky proti sjezdovým lodím o 6 cm delší (3 cm vpředu, 3 cm vzadu). Umožní proto pohodlnější nasedání i jezdcům vyšších postav, ovšem naopak i provedení eskymáckého obratu. Zadní paluba je nízká a lodˇ je vzadu bez 60 cm křídel, tedy úzká. Přední paluba a kpkpit umožňuje jízdu v menších vlnách. Sedačka je sjezdového typu, pevně vlepená. Hliníkové jednoduché posuvné opěrky, běžně používané ve sjezdu a slalomu, umožní během minuty nastavení pro postavy

cca 150-190 cm. Díky hmotnosti lodi cca 9 kg a délce 450 cm je s LAKEREM snadná a lehká manipulace.

V nabídce jsou 4 provedení lodě v cenách od 23 do 40 tisíc. I nejzákladnější provedení Club je ve standardu základní závodní lodě: epoxydová pryskyřice, jakostní (ne čínské..) skelné všesměrně orientované tkaniny, exponovaná místa zesílena kevlarem, kevlar- carbonem, carbonem. Top provedení Elite pak bude na úrovni špičkových závodní rychlostních nebo sjezdových kajaků s cenami 50-70 tis Kč. Nejvhodnějšími provedeními je Training a Race.

LAKER je univerzální kajak na hladkou nebo lehčí divokou vodu, na kratší plavby po moři, jezerech, pro každodenní kondiční pádlování. LAKER bude vynikající i na open kanoistické závody typu Krumlovský maraton, Bobr Cup apod.

Podobná jednoduchá, rychlá a stabilní lodˇ není žádným výrobcem v Evropě nabízena.

Tags: , ,

No comments yet.

Leave a Reply